خان

سلام،
فردا خان اوله. این خان‌ها هم مثل خان‌های شاهنامه هفت عدد هستند، البته تنها شباهتشون تعدادشونه، اینها به مراتب درنده‌تر و وحشی‌ترند!. مزیتشون اینه که برعکس خان‌های شاهنامه حتی اگر از یکی شکست بخورید می‌تونید شانستون رو با بعدی امتحان کنید.
فردا ساعت 14 اولین امتحانم "معادلات دیفرانسیل" است. امیدوارم قبول بشم، برام دعا کنید.
چرا «امیدوارم قبول بشم»؟ معلومه چون سخته!. چرا ساعت دو بعدازظهر؟، همه امتحانام همین ساعته!. چرا؟. چرا اینقدر چرا چرا می‌کنی؟
موفق باشید.

Outpost Pro Firewall

سلام،
در راستای طرح تعویض xp فرسوده با سرور 2003 نو، مدتی بود برای ویندوز سرور 2003ام دنبال یه آنتی ویروس و فایروال خوب بودم، نتایج جستجو رسید به Agnitum Outpost Pro Firewall چون یکی از معدود Personal Firewallهایی بود که روی xp و سرور 2003 کار می‌کنه. برای آنتی ویروس هم Symantec Antivirus را انتخاب کردم.
این فایروال خیلی سبک و قویه، ازش راضیم. از وقتی اینو نصب کردم احساس خطر بیشتری می‌کنم چون می‌بینم که پشت دیوار آتشی چه خبره!. تقریباً از تمام محدوده IP داتک که کوچکم نیست دارن سعی می‌کنن به NetBios یا Remote Desktop وصل بشن!.
احتمالاً هیچ وقت از NetBios استفاده نخواهم کرد ولی از Remote Desktop بعید نیست استفاده کنم، با چه اطمینانی RDC را فعال کنم و از بیرون به کامپیوترم وصل بشم؟ در شرایطی که در همین ده دقیقه گذشته دو نفر چند بار سعی کردند با RDC به کامپیوترم وصل بشن!؟.
امیدوارم این نامردمان به راه راست هدایت بشن.
موفق باشید.

تکمیل: دوستانی که بخش نظرات سوالی می‌پرسند لطف کنند آدرس ایمیلشون بنویسند که جواب بدم.

GG-Games

سلام،
از جمله فرایض واجب که قبلاً هم گفته بودم، آنلاین بازی کردنه!.
برنامه‌ی GG-Client که نمی‌دونم چجوری توصیفش کنم برای بازی کردن بازی‌هایی مثل Warcraft3 بسیار خوب کار می‌کنه. این برنامه یه Client جالب داره که با راه اندازی اون و وارد شدن به یه room و اجرای بازی می‌تونید بازی کنید. توی بازی به بخش Multiplayer و Lan که بروید می‌توانید یا خودتون سرور شید یا به سرور دیگران join کنید و بازی کنید.
نمی‌دونم چجوری کسانی که توی یه اطاق برنامه هستند از دید بازی Lan می‌شوند!.
برای امتحان این برنامه اقدام به بازی Warcraft3 کردم، به خوبی کار می‌کنه فقط مشکلی که داشتم این بود که Warcraft خوب بلد نبودم و مورد نفرین یارم واقع شدم!. دفعه‌ی بعد Free For All بازی می‌کنم که یاری نداشته باشم.
این برنامه room برای چندتا بازی داره ولی فقط Warcraft3 زیاد بازی میشه.
موفق باشید.

اعتیاد آور

سلام،
علائم کمبودش بسیار زود احساس می‌شود. به طوری که معتاد را مجبور می‌سازد در فواصل زمانی مشخص (3 تا 5 ساعت) از این ماده استفاده کند، تا اضطراب غیرقابل تحمل ناشی از کمبود را از بین ببرد.
علاوه بر این پس از مدتی، مصرف آن به جز رفع احتیاج، اثر دیگری ندارد و مکانیسم وابستگی، ریتم تزریق و مقدار مصرف را رفته رفته افزایش می‌دهد و زوال و نابودی فرد را سرعت می‌بخشد.
اعتیاد به آن بندگی مطلق است. فرد معتاد به علت آگاهی از اعتیاد خود رنج فراروان می‌برد، اما ظاهراً کاری از دستش بر نمی‌آید.
وابستگی فیریکی بسیار شدید است، معتاد باید حداقل هر 8 تا 12 ساعت یکبار ا�� این ماده استفاده کند تا از بروز علائم کمبود جلوگیری کند.
کمبود مصرف یا عدم دستیابی باعث بروز علائم می‌شود. تقریباً 12 ساعت بعد از آخرین مصرف، معتاد خود را بدحال حس می‌کند.
اینا که گفتم راجع به هروئین نیست بلکه راجع به اینترنت پر سرعته!
ای دی اس ال شدیداً اعتیاد آوره از مصرف زیادی بپرهیزید.
موفق باشید.

Counter-Strike 1.6 Servers

سلام،
دارم فکر می‌کنم چجوری یه عمر با اون سرعت‌های کم اینترنت استفاده می‌کردم!.
یکی از کارهای واجب در صورت داشتن اینترنت خوب Counter Strike بازی کردنه. روی سرورهای خارجی این فریضه‌ی واجب به خوبی انجام نمیشه چون تاخیر اینجا تا اون سرورا زیاده.
به همین منظور باید سرور داخلی میافتم!، پیدا کردن سرورهای ایرانی کار آسونی نبود، لیستی از سرورهای ایرانی که پیدا کردم:

azadnet1.tgamenet.com:27015
sepanta1.tgamenet.com:27015
aftab1.tgamenet.com:27015
85.185.85.5:27015
85.9.68.10:27015
85.9.68.10:27016
85.9.67.67:27015
213.217.60.226:27014

سعی کنید به سروری وصل بشید که کمترین مقدار پینگ رو باش دارید. پینگ بالای صد فایده نداره. اگر پینگتون خیلی از صد بیشتر بود بهتره برای راحتی خودتون و دیگران از بازی خارج شوید!.
سعی می‌کنم هر وقت سرور جدیدی پیدا کردم همین جا بنویسم. شمام اگر سروری میدونید بخش نظرات بنویسید تا اینجا اضافه کنم.
موفق باشید.

ADSL

سلام،
یخورده وقت پیش بعد از انتظار طولانی ADSL راه افتاد. جریانش مفصل بود، بیشترشو نوشه بودم که ناگهان برق رفت، کجا؟ نمی‌دونم. دیگه حوصله ندارم با اون دقت بنویسم.
امروز مودم آوردن، مودم Ethernet می‌خواستم ولی اشتباهاً USB آوردند، منم دیدم USB نقد به از Ethernet نسیه!. اگر مودمم USB نبود الان اینترنت نبودم، مودم USB برق رو از کامپیوتر می‌گیره ولی مودم Ethernet آدپتور داره، الان تو تاریکی نشستم برق نداریم لپ‌تاپ به USB برق میده ولی Ethernet که نمیتونه بده!.
مخابرات هنوز رانژه شدن خط منو اعلام نکرده و مجبور شدم کلی به این در و اون در بزنم تا ADSL راه بیوفته.
هنوز زوده که راجع به ADSL نظر بدم.
خداحافظ Dialup!
اِ همین الان برق اومد، امروز هی میره میاد معلوم نیست چشه.
موفق باشید.