شب یلدا در شمال

سلام،
چند روزی بود SDK دات نت سه رو داونلود کرده بودم ولی فرصت نکرده بودم ببینمش.
عجب دنیایی شده 3 Net. !
فردا دارم با دوستان میرم شمال، مثل پارسال. یادش بخیر...
البته این دفعه دارم دو روز دیرتر میرم.
موفق باشید.

Java

سلام،
این ترم در درس طراحی شی‌گرا استاد محترم زبان Java را هم در کنار مطالب درس تدریس می‌کنند. پروژه‌ای هم تعریف کردند که باید حتماً با همین زبان بنویسیم. دنبال این بودم که یه جوری سر و ته قضیه را با #J هم بیاورم، چیزهایی هم نوشتم ولی #J اصلاً شیرین نیست و به دلم نچسبید!. چیزی که بیشتر از همه اذیت می‌کرد نبود propertyها بود، همه چیز با get و set است. مساله دیگر این بود که #J چیزی شبیه foreach در #C ندارد (یا شاید من ندیدم)، حال آنکه خود جاوا چنین چیزی دارد!.
در راستای داونلود کردن JRE، تصمیم گرفتم JDK را هم بگیرم و پروژه را با آن درست کنم. دوباره با هزار زحمت گشتم تا تونستم JDK را پیدا کنم. چیزی از شروع داونلود JDK نگذشته بود که به Eclipse برخوردم. این حلال زیبا و Open Source محیطی عالی برای برنامه نویسی Java است. بعد از کلی کلنجار تونستم Visual Editor را برای آن راه بندازم و با آن برای برنامه‌ام فرم درست کنم. در غیر این صورت مجبور بودم برای درست کردن ظاهر برنامه کد بزنم. این حلال نازنین پروژه‌ای غیر انتفاعی است و جالب است بدانید که در تهیه JBuilder از کدهای آن استفاده می‌شود.
وقتی جاوا کار می‌کردم احساس می‌کردم در شهر غریبی هستم حال آنکه آن شهر کاملاً آشنا بود. net. و کلاس‌های جاوا تقریباً یکسانند ولی بعضاً در اسم کلاس‌ها و جایی که آنها را می‌توان پیدا کرد با هم تفاوت دارند.
زبان جاوا بسیار بسیار نزدیک #C است (یا شاید بر عکس). برام جالب بود که حتی کلاس‌های Generic در هر دو به یک شکل است. البته #C خیلی خوش دست‌تر از جاواست.
در مجموع باید بگم جاوا دنیای جالبیه ولی زندگی در دنیای Net. به مراتب ساده‌تره.
راستی یادم رفت بگم که غورباقه‌ی محبوبم را با استفاده از Eclipse و SWT نوشته‌اند و به همین علت است که اصلاً ظاهرش شبیه به برنامه‌های جاوا نیست.
موفق باشید.

Azureus

سلام،
قبلاً از Bitlord به عنوان کلاینت بین تورنت استفاده می‌کردم.
امروز کمی متحول شدم و تصمیم گرفتم از Azureus استفاده کنم. Azureus نوعی غورباقه درختی سمی است ولی این Azureus یه کلاینت تورنت تروتمیزه. در ضمن Java-based است.
شرکت نسبتاً محترم Sun Microsystems مدت‌هاست که اجازه نمیده ایرانی‌ها Java را داونلود کنند، به همین علت مجبور شدم اول با هزار زحمت JRE را بگیرم و بعد Azureus را نصب کنم. آخر سر هم نفهمیدم آیا واقعاً لازم بود که JRE را بگیرم یا نه!.
اگر اهل تورنت هستید حتماً Azureus را امتحان کنید.
موفق باشید.