1388

سلام،
آخرین روز ساله،
ولی این اصلاً برای من مهم نیست!
روزها با هم نزد من هیچ فرقی نمی‌کنند. همه‌ی روزها مثل هم هستند، برتری یا ضعفی نسبت به هم ندارند، به مساوات با روزها رفتار می‌کنم. مناسبت کلمه‌ی غریبیه.
آخرین روز ساله، عصر سال تحویله، فردا اول فروردینه... اصلاً مهم نیست.
سال نو شما مبارک.
موفق باشید.

قطره‌ای

سلام،
چند سال است که اینترنت به قول معروف پر سرعت (هر کی به این سرعت میگه پر سرعت احتمالاً درک درستی از دنیا نداره) وارد (بعضی از) خونه‌ها شده. اینترنت از ملزومات زندگی امروزه. اگر پرسیدند یه ساختمان چی لازم داره شما باید در کنار آب گاز برق تلفن فاضلاب، اینترنت رو هم قرار بدید.
بعد چند سال این سوال مطرح میشه که چرا هیچ تغییری در سرعت و قیمت سرویس‌ها رخ نداده؟!. عید 85 من 28 هزار تومان بابت سرویس 256 کیلوبیت پرداخت می‌کردم، حال برای عید 88 نیز 28 تومان برای همان سرویس باید بپردازم. راستی عیدتون مبارک.
البته اگر 25 درصد تورم سالانه را وارد بازی کنید می‌توان گفت اینترنت سالی 25 درصد ارزان شده!، این میزان کافی نیست. اگر تورم 25 درصد باقی بماند و دلار هم از هزار تومان بیشتر نشود آینده‌ای درخشان در انتظار ماست! سرعت که زیاد نمی‌شود ولی یک ماه اینترنت قیمت یه بسته پفک می‌شود.
سرعت هم که زیاد نشده، یه بار رفتم 512 کیلوبیت گرفتم ولی بعد از یک هفته دوباره 256 گرفتم چون هیچ فرقی نکرده بود سرعت.
نمی‌فهمم مشکل اینترنت تو ایران چیه، چرا قیمت و سرعت اینقدر با استانداردهای جهانی فاصله داره؟. شاید متخصصان فناوری اطلاعات تشخیص داده‌اند که باید مثل آبیاری قطره‌ای اینترنت رو هم قطره‌ای به ملت داد. اگر مشکلی وجود داره چرا شفاف بیان نمی‌کنند، چرا یکبار سوال نمی‌شود که چرا سرعت کم و اینقدر گران؟ آیا ربطی به تحریم دارد؟. شاید پاسخ این پرسش‌ها رو همه به جز من می‌دونن.
فکر می‌کنم با این هزینه‌ای که ما می‌کنیم، خارج از خاک‌های این مرز و بوم حداقل می‌توان چند ده برابر این سرعت‌ها را تهیه کرد.

پرینتر پر

سلام،
از جمله حساس‌ترین دستگاه‌های ساخته شده به دست بشر که به عمد برای استسمار مشتری حساس ساخته شده پرینتر جوهر افشان است.
یه پرینتر hp مدل C5183 دارم که متاسفانه یک هفته است سیاه پرینت نمی‌کند، با بقیه رنگ‌ها مشکلی ندارد. شایان ذکر است که جوهر دارد و پرینت نمی‌کند. گارانتی‌اش هم تمام شده، خدمات پس از فروش هم گفت ما دیگه hp کار نمی‌کنیم چون ایران رو تحریم کرده قطعه نمی‌ده!!
حال چاره چیست؟
پیشاپیش از کمک‌های ارزشمند شما سروران گرامی بی‌نهایت سپاس‌گزارم.
موفق باشید.

Privacy

سلام،
البته شروع کردن جمله با کلمه البته صحیح نیست، اما هیجان انگیز است!
برای من حریم شخصی بسیار اهمیت دارد. داخل پرانتز عرض کنم که تشدید( ّ) از خط فارسی حذف شده است. برای حفظ آن تلاش می‌کنم. به قول شاعر که میگه هر کسی از ظن خود شد یار من، از درون من نجست اسرار من! چه ربطی داشت؟
با اینکه بسیار حریم شحصی‌ام برایم مهم است ولی امشب مقدار زیادی از حرف‌هایی که ته دلم بود و جزء همین حریم شخصی بود را برای کسی که زیاد نمی‌شناختمش گفتم. هنوز احساس بدی از کاری که کردم ندارم، امیدوارم فردا صبح هم همین طور باشد.
این دوست گفت آدم حرف‌هاشو به یکی بزنه سبک میشه، گفتم به شرطی که به طرف اعتماد داشته باشه. ادامه دادم به قدری سنگینم که این چند گرم کمکی نمی‌کنه...
پس هنوز احساس سبکی ندارم.
اصلاً فکرش را نکنید که حرف‌های ته دلم رو اینجا هم بگم. عمراً.
به نظر میاد دیگه باید برم بخوابم.
موفق باشید.

نظافت

سلام،
بعد از مدت‌ها کمی به نظافت سایت پرداختم.
لینک‌های اشتباه را درست کردم و چندین باگ را رفع کردم. در آخر چند تغییر جزیی دادم که لازم بود.
موفق باشید.